sobota, 3 listopada 2012

TAG - moje włosy w pigułce

Dzisiaj będzie pierwszy TAG w mojej blogowej historii:) Jestem bardzo podekscytowana z tego powodu, więc szybko zabieram się do odpowiedzi na poniższe pytania...

Zostałam otagowana przez kubekczekolady, której jeszcze raz bardzo dziękuję:)
                                                                               Zasady:
                                                              *odpowiedzieć na pytania
                                                              * otagować 5 osób
                                                              * podziękować osobie, która nominuje
1. Twój naturalny kolor włosów?
Mój naturalny kolor jest bardzo popularny wśród Polek.
"Mysi", coś w kierunku ciemnego blondu, lecz z lekko rudawymi refleksami. Nigdy mi się nie podobał. Zawsze marzyłam o ciemniejszych włosach...

2. Twój obecny kolor włosów?
Ciemny brąz. Włosy farbuję henną Khadi w takim odcieniu i muszę przyznać, że zakochałam się w tym kolorze. Jest on poniekąd spełnieniem moich włosowych marzeń;) Kolor jak dla mnie idealny:)

3. Aktualna długość Twoich włosów?
ok. 34 cm

4. Długość, na jaką chciałabyś zapuścić włosy?
Bardzo chciałabym, aby moje włosy osiągnęły długość do wcięcia w talii. Od zawsze chciałam mieć długie włosy. Mam więc nadzieję, że teraz, przy intensywnej pielęgnacji, uda mi się wyhodować piękne i przede wszystkim zdrowe kłaczki:)

5. Jak często podcinasz końcówki?
Staram się robić to co 5-6 miesięcy. Mam to szczęście, że moje końcówki (o dziwo!) są zawsze w dobrej kondycji, mimo że nigdy nie pamiętam o ich zabezpieczaniu. W związku z tym, nie widzę potrzeby częstszego tracenia jakże cennych centymetrów;)

6. Twoje włosy są proste, kręcone czy falowane?
Tutaj nie mogę się zdecydować między opcją kręcone czy falowane... Wszystko zależy od dnia, użytych kosmetyków. Raz włosy skręcą się dość mocno (na przodzie tworzą się wręcz spiralki), drugi raz układają się tylko w fale. Moje włosy określam więc jako: loko/fale:)

7. Jaką porowatość mają Twoje włosy?
Myślę, że jest to porowatość wysoka. Nie lubią się z olejem kokosowym, są bardzo podatne na układanie oraz szybko schną.

8. Jakie są Twoje włosy (np. normalne, przetłuszczające się, suche itd.)?
Są skłonne do nadmiernego puszenia się. Poza tym w związku z ich wysoką porowatością łatwo ulegają przesuszeniu. Jeżeli, choćby na chwilę, przestałabym o nie intensywnie dbać - efekt siana gwarantowany.
Moje włosy są grube, gęste i często zbyt dużo ich wypada.

9. Jak wygląda Twój codzienny włosowy rytuał pielęgnacyjny?
Taki typowo codzienny to spryskanie włosów delikatną mgiełką i w drogę...:)
Włosy myję średnio co 3 dni. Przed tym nakładam olej, na możliwie jak najdłuższy czas. Zmywam tą najbardziej tłustą warstwę płynem Facelle. Następnie myję włosy w miarę delikatnym szamponem (obecnie są to produkty rosyjskie) i nakładam odżywkę lub maskę (zdecydowanie częściej maskę:)). Po spłukaniu odciskam włosy z nadmiaru wody bawełnianą koszulą zgodnie z zasadami CG (ugniatając z dołu do góry).
Do "stylizacji" używam tylko odżywki b/s Joanny, również wgniatając ją w mokre włosy. Suszę je naturalnie, bez suszarki.

10. Czego nie lubią Twoje włosy.
Nienawidzą wręcz wiatru. To zabójstwo dla mojej fryzury. Skręt ulega całkowitemu zniszczeniu i na głowie pojawia się niedający się okiełznać puch.
 Nie lubią też czesania (nawet na mokro lub podczas gdy mam nałożoną odżywkę) oraz suszenia suszarką.
Poza tym zaczynają szaleć kiedy jest zbyt duża wilgotność powietrza (muszę zwracać uwagę na punkt rosy), oraz kiedy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza. Nie lubią również mocno wiązanych upięć.

11. Co lubią Twoje włosy?
Przede wszystkim oleje:) To w znacznym stopniu właśnie dzięki nim stan moich włosów uległ znacznej poprawie:) Uwielbiają również pielęgnację obfitą w maski.

12. Jaka jest Twoja ulubiona fryzura?
Mam dwie lewe ręce do robienia jakichkolwiek fryzur. Szczytem moich możliwości jest związanie "kucyka":D Nawet ładnego warkocza nie potrafię sama spleść:) Tak więc moją ulubioną fryzurą są po prostu rozpuszczone włosy:)

13. Gdyby Twoje włosy umiały mówić to co by powiedziały?
"Nakładaj na nas duuuużo pysznych masek i olejków":)


Nie taguję nikogo konkretnego, zapraszam do wzięcia udziału w tej zabawie wszystkich chętnych:)

1 komentarz:

  1. Jestem chętna, więc biorę się za odpowiedzenie za ten TAG :-)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...