czwartek, 6 września 2012

Kilka faktów o moich włosach

Po kilkudniowej nieobecności spowodowanej moim pierwszym egzaminem na prawo jazdy, wracam z szybkim postem.
A tak na marginesie muszę się pochwalić, że udało mi się go zdać:)

Dzisiaj opowiem Wam troszeczkę o moich włosach.

Fakt 1.
Moje włosy są kręcone/falowane, zależy od dnia:) Dowiedziałam się o tym całkiem niedawno. Dawniej nienawidziłam moich włosów, ponieważ były suche, sianowate, po umyciu i rozczesaniu na mojej głowie pojawiał się puch. Dopiero moja kręconowłosa koleżanka podpowiedziała mi, abym spróbowała nie rozczesywać włosów po umyciu. Ku mojemu zdziwieniu na mojej głowie pojawiły się skromne loczki. Wtedy zainteresowałam się pielęgnacją CG, którą stosuję do tej pory. W chwili obecnej mój skręt jest wiele lepszy, przede wszystkim dlatego, że moje włosy są lepiej nawilżone.

Fakt 2.
Moje włosy są wysokoporowate. Włosy kręcone z reguły mają wysoką porowatość.

Fakt 3.
W przeszłości nosiłam fryzurę tzw. boba. Moje włosy były bardzo krótkie i mocno wycieniowane. Wtedy właśnie codziennie katowałam je prostownicą i nakładałam tony silikonowych "wygładzaczy" aby włosy "jakoś" wyglądały. Nie używałam wtedy żadnych masek. Od czasu do czasu nałożyłam pierwszą lepszą odżywkę. Podstawą był jedynie zwykły szampon. I takim właśnie sposobem doprowadziłam moje włosy do katastrofy. Jak sobie to przypominam, aż mam ciarki na plecach:D Na szczęście trafiłam kiedyś, przypadkowo, na bloga Anwen, później odkryłam inne blogi włosomaniaczek i wszystko się zmieniło:)
Dziś moje włosy są w o niebo lepszej kondycji:)

Fakt 4.
Moje włosy łatwo się przesuszają. Wystarczy, że na chwilę odpuściłabym intensywnej pielęgnacji, na głowie zagościłoby suche siano. Niestety, moje włosy są bardzo wymagające i wysoko stawiają mi poprzeczkę:)

Fakt 5.
Włosy farbuję już od dłuższego czasu henną Khadi w kolorze ciemny brąz.

Fakt 6.
Jestem w trakcie zapuszczania włosów. Jak wspomniałam wcześniej, moje włosy były krótkie i  mocno wycieniowane. Dopiero po ostatniej wizycie u fryzjera udało mi się całkowicie zejść z tego cieniowania:)
Obecnie moje włosy sięgają do ramion.
Teraz tylko pielęgnować, podcinać końcówki, przyspieszać porost i obserwować efekty:)

Pozdrawiam:)

2 komentarze:

 1. Pokaż włosy! :)
  Gratuluję zdania prawa jazdy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:)
   Włosy pokażę pod koniec września, zrobię wtedy też podsumowanie całego miesiąca:)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...